Menu

Baza informacji prawnych

W ramach projektu "Wsparcie dla kobiet doświadczających molestowania seskualnego", prowadzonego przez Polskie Towarzystowo Prawa Antydyskryminacyjnego prezentujemu Państwu publikację "Molestowanie seksualne i dyskryminacja kobiet ze względu na płeć. Baza informacji prawnych i przydatnych materiałów" przygotowaną przez zespół PTPA - Krzysztofa Kumora, Jana Kozakoszczaka i Karolinę Kędziorę.

Baza informacji zawiera:

  • najważniejsze przepisy,
  • orzecznictwo sądów krajowych i europejskich,
  • zbiór raportów i opracowań dotyczących molestowania seksualnego,
  • istotne publikacje medialne,
  • zbiór materiałów audiowizualnych.

Do zapoznania się z bazą zachęcamy przede wszystkim osoby prawnicze. Wierzymy, że stworzona przez nas baza będzie dla nich istotną pomocą w zakresie spraw dotyczących molestowania seksualnego i innych form dysryminacji ze względu na płeć.

Przy rozpowszechnianiu bazy prosimy o podzielenie się numerem telefonu darmowej pomocowej linii telefonicznej dla kobiet doświadczających molestowania seksualnego i innych form dyskryminacji ze względu na płeć, obsługiwanej przez profesjonalne prawniczki – 739 975 506.

W razie umieszczania informacji w social mediach prosimy o oznaczenie w poście Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego:

FB: @StowarzyszeniePTPA 

Instagram: @ptpa.org.pl 

 

Zachęcamy do kontaktu w sprawie projektu oraz raportu:

Krzysztof Kumor – prawnik PTPA, koordynator projektu

@: kkumor@ptpa.org.pl

(Aby otworzyć bazę kliknij w grafikę)

Materiał został przygotowany w ramach projektu „Wsparcie dla kobiet doświadczających molestowania seksualnego”. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein, Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Partnerzy i sponsorzy