Menu

Biznesmen pozywa rodzinę 17-latka, którego potrącił samochodem

Hiszpański kierowca, który potrącił 17-letniego rowerzystę, żąda od rodziny chłopaka odszkodowania za zniszczony samochód. Chłopiec zginął w wypadku, a rodzina otrzymała odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej, bo kierowca samochodu jechał z nadmierną prędkością. - Problemu chłopaka nie da się naprawić, ale można naprawić mój - powiedział Delgado gazecie El Pais.

 

Biznesmen Tomas Delgado twierdzi, że w wyniku zderzenia jego samochód poniósł poważne szkody - za naprawę musiał zapłacić blisko 30 tysięcy dolarów. Dodatkowo chce 6000 euro zwrotu kosztów wynajmu nowego samochodu, gdy jego Audi A8 było w naprawie.

W 2004 roku, nocą, 17-latek Enaitz Iriondo jechał rowerem bez żadnych oznaczeń świetlnych. Z jego, a nie kierowcy Audi, winy doszło do wypadku w wyniku którego zmarł. Jego rodzina otrzymała 33 tysiące euro odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej biznesmena, ponieważ ten jechał z nadmierną prędkością.

- Ja także jestem ofiarą tego wszystkiego - problemu chłopaka nie da się naprawić, ale można naprawić mój - powiedział Delgado gazecie El Pais.

Rodzina zarzeka się, że wcześniej współczuła kierowcy z powodu poczucia winy, które go trapiło. Teraz jednak miarka się przebrała, gdy okazało się, że zmartwieniem biznesmena są wyłącznie pieniądze. - Tego już za wiele. To jest jak kopniak w zęby - powiedziała El Pais matka chłopca, Rosa Trinidad.

Partnerzy i sponsorzy