Menu

Prawa osób LGBT+ w praktyce stosowania prawa. Edukacja społeczności prawniczej.

styczeń 2024 - marzec 2024

W ramach projektu przygotowaliśmy dla Was publikację "Najnowsze orzeczenia ETPCz i TSUE w sprawach osób LGBT+. Opracowanie i praktyczny komentarz". Publikacja prezentuje i omawia przełomowe orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydane w okresie od listopada 2019 do lutego 2024 roku. Wiele z nich dotyczy Polski. 

Publikacja zawiera opis stanów faktycznych i  oceny prawnej dokonywanej przez sądy międzynarodowe - orzeczenia zostały opatrzone komentarzem autorek, które opisały sposób wdrożenia tych orzeczeń w  orzecznictwie krajowym i ewentualnie w praktyce organów administracji. 

Wierzymy, że nasza publikacja będzie doskonałą pomocą w codziennej pracy dla wszystkich osób prawniczych, które w swojej praktyce zawodowej mają styczność z problematyką sytuacji prawnej osób LGBT+. Polecamy to nieocenione źródło wiedzy wszystkim profesjonalnym pełnomocniczkom i pełnomocnikom, sędziom oraz prokuratorom i prokuratorkom.

 

Publikację możecie pobrać klikając na poniższą grafikę.

(Kliknij grafikę, aby pobrać publikację)

 

Oprócz publikacji nagraliśmy dla Was również materiał szkoleniowy w postaci webinaru, w którym autorki omawiają wybrane orzeczenia. Materiał trwa godzinę i stanowi syntetyczne podsumowanie kierunków orzeczniczych przedstawionych w publikacji.

 

 

Projekt został sfinansowany przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie. 

 

Partnerzy i sponsorzy