Menu

Fundacja Pies Przewodnik zaprasza na piknik "Okiem Psa"

Jeśli chcą Państwo przekonać się, jak wygląda współpraca i przyjaźń pomiędzy osobą niewidomą a wyszkolonym psem przewodnikiem, Fundacja Pies Przewodnik zaprasza na piknik "Okiem Psa". Piknik odbędzie się w Warszawie 26 sierpnia (w piątek), w godzinach 16:00-20:00 na Polach Mokotowskich koło pubu Merlin.

Fundacja "Pies Przewodnik" jest organizacją działającą na rzecz osób, które poruszają się, lub chciałyby się poruszać w asyście psa przewodnika.
Pies w życiu osoby niewidzącej to nie tylko ułatwienie w przemieszczaniu się, to także najlepszy i najwierniejszy przyjaciel. Coraz więcej osób z dysfunkcją wzroku decyduje się na psa przewodnika.
Jeśli chcą Państwo przekonać się, jak wygląda taka współpraca i przyjaźń, piknik "Okiem psa" będzie ku temu świetną okazją, ponieważ organizujemy go, y promować ideę pracy z psem przewodnikiem i naszą działalność na tym polu. Chcemy też pokazać, jak zwykli przechodnie mogą się przyczynić do tego, by niewidomi z psami poruszali się łatwiej i bezpieczniej.

Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa na naszą imprezę, która odbędzie się dn. 26 sierpnia (w piątek), w godzinach 16:00-20:00, w Warszawie na Polach Mokotowskich koło pubu Merlin. rzewidujemy wiele atrakcji, m.in.: pokazy pracy psów przewodników osób iewidomych, pokazy umiejętności psów sportowych, kącik dla dzieci, a w im: malowanie twarzy, możliwość zabawy z psami i inne niespodzianki, oncerty artystów niewidomych i słabo widzących. Będziemy również sprzedawać akcesoria dla zwierząt, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na szkolenie psów przewodników.
Patronat medialny objęli: Radio Kampus i czasopismo „Mój Pies”.

Nowelizacja Ustawy "o Zatrudnianiu i Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych" oraz rozporządzenie umożliwiające niewidomym wchodzenie z psami przewodnikami do obiektów użyteczności publicznej - to ważne kroki na drodze do zawodowej i społecznej integracji osób niepełnosprawnych. Dzięki tym uregulowaniom prawnym Polska stała się krajem znacznie bardziej przyjaznym dla tych osób. Umożliwienie niewidomym wchodzenia z psami przewodnikami do obiektów użyteczności publicznej pozwoliło im aktywniej uczestniczyć w życiu społecznym, kulturalnym i zawodowym.

Zespół Fundacji "Pies Przewodnik"

Joanna Witkowska
Fundacja Pies Przewodnik
www.piesprzewodnik.org.pl
joanna.witkowska@piesprzewodnik.org.pl

 

Partnerzy i sponsorzy