Menu

Pilotaż modelu "Równe NGO"

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, w ramach projektu "Równość standardem pracy w trzecim sektorze" przygotowało model prewencyjnych działań dla pracodawców trzeciego sektora "Równe NGO". 

Model zostanie wykorzystany w działaniach pilotażowych, które będą realizowane z 6 organizacjami pozarządowymi (lub grupami organizacji) z całej Polski. 

Działania pilotażowe będą służyły jak najlepszemu przystosowaniu modelu do wymagań organizacji trzeciego sektora w Polsce, w taki sposób, aby model, udostępniony publicznie, mógł być następnie wykorzystywany przez wszystkie chętne organizacje.

Pilotaż obejmuje okres sześciomiesięcznej współpracy z sześcioma organizacjami pozarządowymi/podmiotami lub grupami organizacji, które zostaną wybrane do współpracy, która będzie się koncentrowała na przygotowaniu i wdrażaniu wewnętrznej polityki równościowej.

Prowadzone działania będą miały na celu przygotowanie i wdrożenie polityk równościowych z organizacjami przyjętymi do pilotażu, np.:

  • przeprowadzenie anonimowej ankiety wewnątrz organizacji która pozwoli zidentyfikować kluczowe wyzwania w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji/mobbingowi, 
  • przygotowanie planu równościowego - zaplanowanie na przestrzeni np. 6 miesięcy konkretnych działań,
  • szkolenia dla personelu, 
  • przygotowanie/skonsultowanie wewnętrznych procedur skargowych, 
  • porady prawne dla osób współpracujących z organizacją, 
  • przygotowanie materiałów edukacyjnych.

Zachęcamy organizacje pozarządowe z całej Polski do wzięcia udziału w pilotażu. Regulamin znajduje się TUTAJ - REGULAMIN PILOTAŻU MODELU RÓWNE NGO

Działania pilotażowe będą realizowane od początku maja 2025 do końca października 2025 roku.

Udział w działaniach pilotażowych jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w pilotażu należy wypełnić
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY!

Pilotaż modelu "Równe NGO" realizowany jest w ramach projektu „Równość standardem pracy w trzecim sektorze”, realizowanego przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego.

Projekt ma na celu poprawę warunków pracy w organizacjach pozarządowych poprzez promowanie równości i przeciwdziałanie dyskryminacji.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Partnerzy i sponsorzy