Menu

Aktualności

30.05.2022

Za nami IV zjazd Akademii Równości. Tym razem zajmowaliśmy się tematem wypalenia aktywistycznego w pracy antydyskryminacyjnej. To bardzo ważny temat, o który należy zadbać, bez względu na to czy pracę społeczną traktuje się jako zajęcie dodatkowe, czy główny cel pracy zawodowej. Podczas zjazdu podsumowaliśmy również realizację projektów społecznych realizowanych przez osoby uczestniczące od stycznia 2022 r. jak również całość Akademii Równości.

Program IV Zjazdu Akademii Równości

Relacja foto z wydarzenia w galerii

 

Spotkanie obyło się w ramach projektu realizowanego z dotacji programu Aktywni obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG.


10.01.2022

III zjazd Akademii Równości odbył się w dniach 8-9 stycznia 2022 r. Tym razem osoby uczestniczące gościłyśmy w warszawskiej siedzibie PTPA. Tematem przewodnim zjazdu było przygotowanie do realizacji projektów społecznych. Podczas spotkań z ekspertkami, osoby uczestniczące zapoznały się z przykładowymi działaniami monitoringowymi organizacji społecznych, zagadnieniem dostępu do informacji publicznej jak również zaplanowały własne 3 projekty społeczne, które pod nadzorem prawniczek PTPA, realizowały przez kolejne miesiące.

Program III Zjazdu Akademii Równości

Relacja foto z wydarzenia w galerii

 

Spotkanie obyło się w ramach projektu realizowanego z dotacji programu Aktywni obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG.


27.10.2021

Za nami II zjazd Akademii Równości! W czasie zjazdu osoby uczestniczące w programie zapoznawały się z różnymi aspektami prawnej ochrony przed dyskryminacją oraz przygotowywały się do programu mentoringowego, który rusza w ramach Akademii od listopada. W tym samym czasie mentorki i mentorzy projektu uczestniczyli w szkoleniu przygotowującym ich do nowej roli, opracowanym i poprowadzonym przez trenerów mentoringu z firmy Kingmakers - Małgorzatę Sztejter i Szymona Herbecia.

Program II zjazdu Akademii Równości tutaj

Relacja foto z wydarzenia tutaj

Relacja video z wydarzenia tutaj

Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego z dotacji programu Aktywni obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Za wynajęcie fantastycznego miejsca i zapewnienie kateringu podczas spotkania serdecznie dziękujemy Kancelarii Prawnej White & Case. M. Studniarek i Wspólnicy.


25.05.2021

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się I zjazd Akademii Równości. Podczas zjazdu będziemy się zajmować:

  • Pracą świadomościową dot. źródeł dyskryminacji i mechanizmu jej występowania;
  • Poznaniem perspektywy grup mniejszościowych z praktyki działalności społecznej ngo i osób, które korzystały ze wsparcia prawnego pro bono walcząc o równe traktowanie.

Dokładny program I zjazdu znajdziecie       tutaj.


22.04.2021

26 kwietnia o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Akademii Równości, na spotkanie informacyjno-promocyjne!

Rejestracja pod linkiem https://ptpa.clickmeeting.com/982481385/register

Spotkanie będzie również transmitowane live na profilu PTPA na FaceBook'u - https://www.facebook.com/StowarzyszeniePTPA

W trakcie spotkania przedstawimy krótko założenia projektu, informacje dotyczące rekrutacji, planowanego programu Akademii i mentoringu dla osób uczestniczących oraz mamy nadzieję Was zainspirować do udziału w Akademii, podczas rozmowy z naszą wspaniałą gościnią adw. Sylwią Gregorczyk-Abram, na temat jej motywacji w pracy na rzecz praw człowieka.

Kim jest Pani Mecenas?

  • Działaczką społeczną, od lat zaangażowaną w organizacje pozarządowe działające na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, ochrony praworządności oraz systemowych zmian w polskim systemie sprawiedliwości. Współtworzone przez nią organizacje pozarządowe - Komitet Obrony Sprawiedliwości i Wolne Sądy zajmują się monitorowaniem i archiwizowaniem przypadków wywierania politycznego nacisku na sędziów i adwokatów, radców i zapewnianie tym osobom pomocy prawnej.
  • Pełnomocniczką procesową, która przed sądami i trybunałami reprezentuje mniejszości narodowe i seksualne, ofiary przemocy, a także ofiary nadużyć Policji.
  • Pomysłodawczynią i realizatorką obywatelskiej akcji „Tydzień Konstytucyjny” - projektu edukacyjnego przeprowadzany regularnie w szkołach w całej Polsce mającego na celu podnoszenie wśród dzieci i młodzieży znajomości Konstytucji i praw człowieka.
  • Laureatką "Złotego Paragrafu" w kategorii najlepszy adwokat w Polsce, znalazła się też w rankingu Forbes "Najbardziej wpływowych kobiet w Polsce" za rok 2020.
  • Prawniczką od 2006 r. zawodowo związana z kancelarią Clifford Chance w Warszawie, gdzie odpowiada za praktykę pro bono.

Bądź jak Sylwia! Zostań liderką lub liderem lokalnej społeczności i przeciwdziałaj dyskryminacji!


 

Partnerzy i sponsorzy