Menu

Zapraszamy na spotkanie "Pozew o równość - czyli Pro Bono w działaniu"

Serdecznie zapraszamy studentów i studentki prawa (warunek konieczny to bycie studentem co najmniej III roku studiów prawniczych), na spotkanie organizowane przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego (PTPA) w ramach programu „Pro bono dla równości” oraz „Koalicji równych szans”, we współpracy z kancelarią prawną   White&Case i organizacją PILnet w ramach European Pro Bono Week, pt.: "Pozew o równość – czyli Pro Bono w działaniu", podczas którego prawnicy i prawniczki pro bono podzielą się swoim doświadczeniem ze studentami i studentkami prawa.

W trakcie spotkania, grupa 40 studentów i studentek, wyłonionych spośród nadesłanych zgłoszeń, będzie miała wyjątkową okazję, spotkać się z prawnikami i prawniczkami pro bono, którzy wygrywają sprawy dla klientów i klientek PTPA. Spotkanie będzie poświęcone przede wszystkim pracy warsztatowej w oparciu o stany faktyczne spraw, które są w toku lub zakończyły się już prawomocnymi wyrokami.

Przy czterech stołach, studenci i studentki analizując konkretne sprawy razem z pełnomocnikami i pełnomocniczkami, będą mogli/ły zapoznać się praktyką stosowania prawa antydyskryminacyjnego oraz specyfiką postępowań sądowych związanych z dyskryminacją. Będziemy pracować metodą rotacyjną – każda z osób będzie mogła usiąść przy każdym stole.

Spotkanie odbędzie się 8 listopada 2019 r. w siedzibie    White&Case M. Studniarek i Współnicy w Warszawie, al. Jana Pawła II 22.

UWAGA: Obowiązuje rejestracja przez formularz zgłoszeniowy dostępny   TUTAJ

Program spotkania w .pdf - TUTAJ

Partnerzy i sponsorzy